Posted by: 87admin Category: Blog, Porady Comments: 0

Zadajesz sobie pytanie: Strona Internetowa czy fanpage?

Lepiej mieć profesjonalną stronę internetową czy prowadzić fanpage na facebooku?

Strona internetowa czy facebook? A w zasadzie, strona internetowa czy fanpage firmowy? Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą stawia sobie takie pytanie.
Facebook, Twitter, Instagram to media społecznościowe, z czego największym zainteresowaniem z pewnością cieszy się Facebook. Niewątpliwie jest to niesamowite narzędzie dla każdego biznesu, pytanie jednak czy sam facebook wystarczy?

Pytanie zawarte w tytule artykułu jest sformułowane  nie do końca trafnie – Z uwagi na konkurencje na rynku internetowym pytanie raczej powinno brzmieć „Mam firmowy fanpage na Facebooku, Czy potrzebuje strony internetowej? ” lub odwrotnie „Prowadzę profesjonalną stronę www czy potrzebuję fanpage na Facebooku?

W dzisiejszych czasach wiele młodych firm w ogóle nie posiada strony internetowej, lub wykupiona domena prowadzi do fanpage na facebooku. Głównie możemy to zaobserwować w branżach gastronomicznych, Pytanie jednak czy takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na wizerunek firmy oraz czy fanpage można zastąpić profesjonalną stronę internetową?

Czy potrzebuję strony internetowej?

Na samym początku odpowiem na to pytanie. – TAK POTRZEBUJESZ STRONY INTERNETOWEJ.  Zadając jednak pytanie troszkę inaczej. Czy potrzebuje firmowego fanpage? odpowiedź będzie taka sama – TAK POTRZEBUJESZ, Co więcej, warto też utworzyć grupę na facebooku.  Innymi słowy, Jeżeli zadajesz sobie pytanie Strona Internetowa czy Fanpage? Odpowiadam: Zdecydowanie jedno i drugie. Zarówno  firmowe Strony Internetowe, sklepy internetowe czy też rozbudowane portale, nie powinny być prowadzone bez fanpage.

Dlaczego strona internetowa jest tak ważna?

Posiadając fanpage, jako właściciel firmy nie mamy najmniejszego wspływu na działania pojęte przez Facebooka – mówię tu np o ostatniej akcji ograniczania zasięgów organicznych fanpage – chcesz mieć trafić do klienta? Zapłać za reklamę! – Dlatego między innymi każdemu doradzam aby równolegle z fanpage rozwijał grupę lub grupy. Kolejny argument przemawiający za tym aby nie ograniczać się do samego Facebooka to, to że „Twój” fanpage nie jest tak na prawdę Twój. Wiele firm już się o tym przekonało, wystarczy jakieś działanie, które według Facebooka jest niezgodne z zasadami, błąd FB czy złośliwa konkurencja (np. poprzez zgłaszanie do moderacji), i może się okazać, że nasz fanpage przepadł na dobre a wraz z nim cała rzesza fanów. Co wtedy? Wszystkie kontakty, potencjalni klienci, wizerunek firmy, wszystko przepada, lub w najlepszym przypadku jest wyłączone z użytkowania przez określony czas. Jeżeli masz stronę internetową, taki BAN, nie boli aż tak bardzo. Pozostaje Ci przecież:wysoko wypozycjonowana strona internetowa, zbudowana lista mailingowa, wizerunek, wysłane zamówienia na skrzynkę mailową…

Żeby było jasne, Właściwe i według mnie jedyne możliwe podejście to sytuacja gdy posiadasz profesjonalną i responsywną stronę internetową, natomiast swoją działalność obowiązkowo uzupełniasz o rzetelne promowanie marki w mediach społecznościowych. Zdecydowanie nie tylko angażuj się na facebooku, ale także w innych mediach. Zwiększy to szanse na sukces Twojej firmy.

A teraz Ciekawostka – Czy wiesz, że nawet facebook ma swoją firmową stronę internetową ? Jeżeli strony internetowe nie byłaby istotne w biznesie to czy dla Facebook’a nie wystarczył by sam fanpage?? Tymczasem zerknij na firmową stronę Facebooka: https://newsroom.fb.com